Klasická ruční animace

Můj příběh

Kdo jsem?

Jmenuji se Hanka, jsem výtvarnice a animátorka StopMotion animace.

Výtvarné techniky mě provázejí celý život a napsala jsem tři knihy s tematikou výtvarného umění.

Grafologie a psychologie je moje srdeční záležitost. Uplatňuji ji právě v animaci, kdy vidím v klientech prostřednictvím kresby jejich potenciál. 

Miluji přírodu

I ta se propisuje do animace. Lesní pedagogika mi před mnoha lety učarovala natolik, až se ohleduplné chování k přírodě stalo životním stylem naší rodiny. A opět se propojuje s animací, pro kterou používám recyklovatelné nebo přímo přírodní materiály.

Nicméně to nebývalo vždy tak.

V roce 2017 jsem musela ze zdravotních důvodů zavřít kamennou prodejnu. Podařilo se mi ji prodat, protože prosperovala. Měla jsem velké plány, co budu dělat, ale nic se nedařilo. V té době jsem měla 6 000 kontaktů zákazníků, ale bylo mi to k ničemu. Prostě si našli jinou prodejnu a mně se po roce ozvala jen jedna zákaznice, že hledá můj obchod. V tomto období, kdy padáte a nevidíte dno, jsem vyzkoušela různá zaměstnání, od úklidu až po focení fotbalistů v seniorském věku. A právě tito fotbalisté mě při jednom focení na strahovském stadionu přivedli na myšlenku, že budu animovat. Jedna komediální scéna seniora byla totiž natolik úžasná, že jsem si pomyslela: bylo by skvělé fotografie zrychlit a udělat animák.

Tato myšlenka mě neopustila

Začala jsem se věnovat animaci a přihlásila se do podnikatelské soutěže Rozjezdy.

Obsadila jsem třetí místo za region Praha a v rámci celé ČR jsem dosáhla na 11. příčku.

V té době jsem oslavila padesáté narozeniny a byl to pro mě nesmírný úspěch, který odstartoval moji budoucnost animátorky.

Vytvořila jsem vlastní metodiku, jak učit animaci a animací.

Na stránkách Kurzy pro radost najdete propracovanou metodiku s názvem

Animace na tabletu od A do Z.

Dříve než se rozhodnete absolvovat rozsáhlý kurz, vyzkoušejte si, zda vás bude animace bavit. 

Prostřednictvím mého  e-booku získáte podrobné informace o tom, jak vytvořit kreslený scénář pro animovaný příběh, tak zvaný storyboard, protože bez příběhu není animák a bez storyboardu není příběh.